منوی اصلی
الکترونیک و کامپیوتر
اخبار، سرگرمی، نرم افزار
 • شنبه 30 مرداد 1395 02:12 ب.ظ نظرات ()
  برای نصب هر گونه نرم افزاری ابتدا نیاز داریم که از پیش نیازهای مربوط به نصب آن آگاهی داشته باشیم .بنابراین بر آن شدیم تا پیش از آموزش نصب دیتابیس اوراکل در این مقاله به معرفی پیش نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری این دیتابیس بر روی سیستم عامل های ویندوزی 32 و 64 بیتی بپردازیم . در ادامه مقاله این نیازمندی ها را به همراه هم مرور می کنیم،پیش نیازهای سخت افزاری برای نصب اوراکل دیتا بیس روی ویندوز های مایکروسافتی32 و 64 بیتی در جدول زیر آورده شده است: 

  Image


  فضای مورد نیاز هارد دیسک برای ویندوز 32 و 64 بیتی:


  در این بخش به معرفی نیازمندی های ویندوز می پردازیم که از فایل سیستم NT یا NTFS استفاده می کند. توصیه ی اوراکل مبنی بر نصب Component های اوراکل بر روی NTFS می باشد.NTFS امنیت بالایی را برای فایل های دیتا بیس، فایل های ردیابی یا trace، داده های مربوط به رویدادها و ...که در Oracle home ذخیره شده اند، فراهم می آورد.فضای NTFS مورد نیاز که در این بخش عنوان شده دقیق تر از مقادیر هار دیسک عنوان شده در پنجره ی مربوط به خلاصه ی اطلاعات در ویزارد نصب اوراکل می باشد. اطلاعات موجود در این پنجره ارزش های صحیحی از فضای دیسک را نمایش نمی دهد، فضای مورد نیاز برای ایجاد یک پایگاه داده، یا یک فایل فشرده که روی یک هارد دیسک گسترش یافته را شامل نمی شود.فضای هارد دیسک مورد نیاز برای اجزای پایگاه داده ی اوراکل، شامل 32MB برای نصب Java Runtime Environment یا (JRE) و ویزارد نصب اوراکل روی پارتیشنی که سیستم عامل روی آن نصب شده است می باشد.اگر فضای کافی شناسایی نشود ، فرایند نصب با شکست مواجه شده و پیام خطا ظاهر می شود.در جدول زیر لیست فضای دیسک مورد نیاز روی NTFS آورده شده است.دیتابیس Starter به 720 MB فضای دیسک نیازمند است.ارقام آورده شده در جدول تنها شامل پایگاه داده ی Starter می باشد.فضای مورد نیاز برای FAT32 اندکی بیشتر است. 

  فضای دیسک مورد نیاز روی NTFS برای سیستم عامل های ویندوزی 32 بیت: 

  نیازمندی های فضای دیسک به صورت NTFS برای ویندوز 32 بیتی

  * به محتویات مربوط به دایرکتوری های Admin و Cfgoologs و flash-recovery-area و Oradata در دایرکتوری ORACLE_BASE اشاره دارد. 
  ** این اندازه می تواند بسته به گزینه های نصب و راه اندازی انتخاب شده مانند زبان و یا اجزای اضافی دیگر، بیشتر شود.اگر نصب پایگاه داده را به همراه بکاپ گیری خودکار در نظر بگیریم، به حداقل 2 گیگا بایت فضای اضافی برای فایل های داده نیاز داریم. 
  فضای دیسک مورد نیاز روی NTFS برای سیستم عامل های ویندوزی 64 بیت: 
  فضای مورد نیاز دیسک به صورت NTFS برای ویندوز های 64 بیتی

  *به محتویات مربوط به دایرکتوری های flash-recovery-area وAdmin و Cfgoologs و Oradata در دایرکتوری ORACLE_BASE اشاره دارد. 
  ** این اندازه می تواند بسته به گزینه های نصب و راه اندازی انتخاب شده مانند زبان و یا اجزای اضافی دیگر، بیشتر شود.اگر نصب پایگاه داده را به همراه بکاپ گیری خودکار در نظر بگیریم، به حداقل 2 گیگا بایت فضای اضافی برای فایل های داده نیاز داریم. 

  خلاصه ای از سخت افزار مورد نیاز برای نصب اوراکل:

  برای اطمینان از اینکه سیستم ما شرایط لازم برای نصب اوراکل را دارد با همدیگر به مرور مراحل عنوان شده در ذیل می پردازیم: 
  • تعیین اندازه فیزیکی Ram: بعنوان مثال بر روی کامپیوتری که ویندوز سرور 2003 روی آن نصب است روی آیکن System موجود در Control Panel ویندوز دابل کلیک کرده و روی تب General کلیک می کنیم.اگر سایز Ram نصب شده روی سیستم کمتر از میزان مورد نیاز ما باشد باید حافظه بیشتری را به آن اضافه کنیم.
  • تعیین اندازه ی حافظه مجازی پیکربندی (به عنوان سایز فایل Paging یا صفحه بندی نیز شناخته می شود) : مثلا اگر در ویندوز 2003 روی System دابل کلیک کرده و تب Advanced را انتخاب کنیم و روی Setting در بخش Performance کلیک کنیم سپس تب Advanced را انتخاب کنیم مشاهده می کنیم که حافظه ی مجازی در بخش Virtual Memory لیست شده است.( در صورت لزوم داکیومنت های سیستم عامل را برای به دست آوردن اطلاعات در مورد پیکربندی حافظه مجازی اضافی مشاهده می کنیم.)
  • تشخیص میزان فضای آزاد دیسک روی سیستم : روی My computer دابل کلیک کرده و روی دریوای ک قصد نصب نرم افزار اوراکل را روی آن داریم راست کیک کرده و گزینه Properties را انتخاب می کنیم .
  • تشخیص میزان فضای در دسترس در Temp دایرکتوری: این میزان معادل کل فضای آزاد دیسک است، منهای آنچه که مرود نیاز خواهد بود برای نصب نرم افزار اوراکل.در ویندوز های 32 بیتی، اگر کمتر از 500MB و در ویندوزهای 64 بیتی اگر کمتر ازمیزان 500MB فضای در دسترس در پوشه ی temp موجود باشد، باید فایل های غیر ضروری موجود در این پوشه را delete کنیم. اگر فضای temp در ویندوز 32 بیت همچنان کمتر از 500MB و در ویندوزهای 64 بیت کمتر 125MB باشد در اینصورت باید TEMP ست کنیم و یا TMP Environment variable به مکانی از هارد درایوی متفاوت اشاره کند.
  برای این منظور روی System کلیک راست کرده و در قسمت Properties تب Advanced را بر می گزینیم. در این بخش روی گزینه ی Environment Variable کلیک می کنیم. 

  نرم افزارهای مورد نیاز برای دیتابیس اوراکل:

  ساختار سیستمی: پردازش گرهای Intel (x86), AMD64 و Intel EM64Tبرای نسخه 32 بیتی این دیتابیس و پردازشگرهای AMD64 یاIntel EM64T برای نسخه 64 بیتی دیتابیس اوراکل مورد نیاز است. 
  شرکت اوراکل نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی دیتابیس خود را ویندوزهای مایکروسافتی فراهم آورده است. نسخه ی 32 بیتی دیتابیس روی ویندوز های 32 بیتی وبا سخت افزار 32 و 64 بیتی اجرا می شود. نسخه ی 64 بیتی اوراکل دیتا بیس نیز روی ویندوزهای 64 بیتی نصب شده بر روی سخت افزارهای AMD64 و EM64T به کار گرفته خواهد شد.اوراکل یک Limited Certificate برای دیتابیس کلاینت 32 بیتی خود روی ویندوز های 64 بیتی در نظر گرفته است.برای اطلاعات بیشتر در این رابطه می توان به آدرس ذکر شده مراجعه کرد : 
  https://support.oracle.com 
  دیتابیس اوراکل برای ویندوز 32 بیتی از سیستم عامل های زیر نیز پشتیبانی می کند: 
  • ویندوز 2000 سرویس پک یک و یا ورژن های بالاتر. تمامی نسخه های ایم ویندوز از قبیل Terminal Services و MS Windows 200 MultiLanguage یا MLE
  • تمامی نسخه های ویندوز سرور 2003 و ویندوز سرور 2003R2
  • ویندوز XP Professional
  • ویندوز ویستا، نسخه های Business، Enterprise، و Ultimate
  • ویندوز سرور 2008 نسخه های استاندارد، Enterprise، Datacenter و Web
  • ویندوز7 نسخه های Professional، Enterprise و Ultimate
  • ویندوز 8 نسخه های Pro و Enterprise
  • ویندوز8.1 نسخه های Pro و Enterprise
  • پک MUI یا Multilingual User Interface ویندوز نیز پشتیبانی می شود.
  • آپشن Server Core برای تمامی سیستم های عامل ویندوز سرور ساپورت نمی شود.
  دیتابیس اوراکل برای ویندوز 64 بیت سیستم عامل های زیر را ساپورت می کند: 
  • تمامی نسخه های 64 بیتی ویندوز سرور 2003 و ویندوز سرور 2003R2
  • ویندوز 64 بیتی XP Professional
  • ویندوز 64 بیتی ویستا، نسخه های Business، Enterprise، و Ultimate
  • ویندوز سرور 2008 64 بیتی نسخه های استاندارد، Enterprise، Datacenter و Web
  • ویندوز سرور R22008 64 بیتی نسخه های استاندارد، Enterprise، Datacenter ، Web و Foundation
  • ویندوز7 64 بیتی نسخه های Professional، Enterprise و Ultimate
  • ویندوز 8 64 بیتی نسخه های Pro و Enterprise
  • ویندوز8.1 64 بیت نسخه های Pro و Enterprise
  • ویندوز سرور 2012 و 2012R2 نسخه های Standard و Datacenter و Essential و Foundation
  • پک MUI یا Multilingual User Interface ویندوز نیز پشتیبانی می شود.
  • آپشن Server Core برای تمامی سیستم های عامل ویندوز سرور ساپورت نمی شود.
  • برای به دست آوردن اطلاعات در مورد پشتیبانی از Hyper-V مطالعه ی لینک زیر را پیشنهاد می کنیم:https://support.oracle.com/epmos/faces/DocumentDisplay? id=1563794.1
  کامپایلرهایی که برای نصب اوراکل روی ویندوز 32 و 64 بیتی مورد نیاز هستند: 
  • Pro*COBOL تست و تایید شده است به همراه5.0 Net Express
  • Visual C++ .NET 2005 8.0، Microsoft Visual C++.NET 2008 9.0
  • و کامپایلر اینتل 10.1 C: Oracle Call Interface و External callouts و Pro*C/C++ و XDK
  • Oracle C++ Call Interface پشتیبانی می شود توسط : Microsoft Visual C++.NET 2005 8.0 و Microsoft Visual C++.NET 2008 9.0- OCCI libraries که در مسیر ORACLE_HOME\oci\lib\msvc\vc9 نصب شده است.وقتی که برنامه های OCCI با MSVC++9.0 توسعه یافتند باید اطمینان حاصل کنیم که OCCI library ها به درستی از این پوشه برای لینک شدن و اجرا انتخاب شده اند.
  • Intel 10.1 C++ compiler with Microsoft visual C++.NET 2005 STLs
  پروتکل های شبکه مورد نیاز برای اوراکل دیتا بیس در ویندوز های 32 و 64 بیتی: 
  اوراکل در برای ایجاد و حفظ Session های ارتباطی خود از پروتکل های استاندارد زیر استفاده می کند: 
  • TCP/IP
  • TCP/IP با SSL
  • Named Pipes
  حال که با پیش نیازهای اولیه برای نصب اوراکل آشنا شدیم می توانیم به نصب اوراکل بر روی ویندوز بپردازیم .امیدوارم این اطلاعات برای شما دوستان مفید واقع شود. 

  نویسنده : مریم حیات رمضانی 
  منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران 
  هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد 
  آخرین ویرایش: شنبه 30 مرداد 1395 02:13 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • یکشنبه 24 مرداد 1395 09:57 ب.ظ نظرات ()
  بهترین راه دانلود یک کلیپ از یوتیوب که هم با سرعت بالا دانلود شود و هم سایز ویدیو طبق خواسته شما باشد، این است که نرم افزار Free download manager را نصب کنید، سپس از قسمت آدرس مرورگر url صفحه ای که کلیپ در آن هست یعنی صفحه مورد نظر یوتیوب را کپی کرده و در سایت catchvideo.net وارد کنید،
   سپس این سایت به شما لینک های دانلود براساس سایز های مختلف را میدهد، هر سایزی که خواستید 
  گزینه دانلود را بزنید،  اگر با مرورگر دانلود کنید هم سرعت پایین است هم ممکن است قطع شود اما اگر 
  با فایرفاکس هستید موقعی که فایل در حال دانلود است از بالای مرورگر روی فایل در حال دانلود راست کلیک
   کرده سپس  گزینه کپی کردن لینک را بزنید، حالا وارد برنامه  Free download manager  بشوید و گزینه + را بزنید و url کپی شده را وارد کنید و با نهایت سرعت فایل را دانلود کنید.
  آخرین ویرایش: جمعه 5 شهریور 1395 07:10 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • جمعه 22 مرداد 1395 09:20 ق.ظ نظرات ()
  اگر دارای سایت یا وبلاگ هستید میتوانید از تبلیغات پاپ اپ درامد خوبی داشته باشید، برای عضویت به سایت زیر بروید، ثبت نام کنید و کد را دریافت کنید و در قالب وبلاگ یا سایت خود قرار بدهید:  (کاملا مطمئنا و تست شده)
  آخرین ویرایش: جمعه 22 مرداد 1395 09:23 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • جمعه 8 مرداد 1395 09:09 ب.ظ نظرات ()

  Virtual DJ Studio یک محصول بی نظیر و موفق در زمینه آهنگسازی و میکس آهنگ ها است.با بهره گیری از این نرم افزار قادر خواهید بود تا به شکلی کاملا حرفه ای به ساخت و میکس آهنگ ها بپردازید. محیط کار در نرم افزار Virtual DJ Studio به شکلی است که هر شخصی بدون در نظر گرفتن سطح توانایی و شناخت از کار میکس و آهنگسازی قادر خواهد بود تا به سادگی از آن استفاده کند. این نرم افزار با در اختیار داشتن محیط ادیت حرفه ای و توانمند ، بهره گیری از فیلترهای مختلف و سایر امکانات مورد نیاز کاربران برای کار و ادیت فایل های صوتی و آهنگ ها ، بسیار مناسب و آسان است.

  ویژگی های نرم افزار Virtual DJ Studio:
  – توانایی آهنگ سازی و میکس حرفه ای آهنگ ها
  – امکان ویرایش فایل ها صوتی به صورت حرفه ای و قدرتمند
  – توانایی کار با نرم افزار برای همه افراد، جدا از سطح تجربه و آشنایی با فرایند آهنگ سازی
  – وجود فیلتر های مختلف جهت بدست آوردن بهترین خروجی ها
  – سازگاری نرم افزار با نسخه های مختلف ویندوز
  – و …

  • پسورد:www.p30world.com
  آخرین ویرایش: جمعه 8 مرداد 1395 09:10 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • دوشنبه 4 مرداد 1395 05:33 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش مهر شفق از سایت نام نویسی و اعلام نتایج مدارس استعدادهای درخشان ساعاتی قبل نتایج ورودی مدارس  ( استعدادهای درخشان) اعلام شده است.

  اعلام نتایج تیزهوشان 95 اعلام نتایج تیزهوشان 95 اعلام نتایج تیزهوشان 95 222 1
  اعلام نتایج  ۹۵

  ان می توانند با داشتن شماره ملی و شماره سریال شناسنامه به مراجعه به سایت اعلام نتایج از وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود در   ۹۵ اطلاع یابند.

  ورود به سامانه اعلام نتایج تیزهوشان ۹۵-۹۶

  شمارۀ سریال شناسنامه، عددی شش‌رقمی است که در تصویر زیر، نمونۀ آن نمایش داده شده است.

  شناسنامه‌های قدیمی  

  اعلام نتایج تیزهوشان 95 اعلام نتایج تیزهوشان 95 اعلام نتایج تیزهوشان 95 imgIdentityCardSerialGuide

  شناسنامه‌های جدید 

  اعلام نتایج تیزهوشان 95 اعلام نتایج تیزهوشان 95 اعلام نتایج تیزهوشان 95 new

  توجه مهم:

  دانش‌آموزان اتباع غیرایرانی برای ورود، به جای «کد ملی»، عدد یازده‌رقمی که در سامانۀ سناد به آنها اختصاص داده شده را وارد نمایند و به جای «شمارۀ سریال شناسنامه»، شش عدد صفر وارد نمایند.

    قابل توجه پذیرفته شدگان  ۹۵:

    به منظور ، لازم است از ۲۶ تیر ماه تا پایان مرداد ماه، با همراه داشتن مدارک (شامل شناسنامه، کارنامۀ قبولی دو سال آخر ی و دیگر مدارک مورد نیاز) به مدرسۀ مّ پذیرش خود مراجعه نمایید. نشانی مدرسه را می‌توانید از ادارۀ  و پرورش شهرستان یا ناحیۀ مّ  خود و یا از ادارۀ استعدادهای درخشان و دانش ‌پژوهان جوان استان خود دریافت کنید.
  تذکّر مهم: عدم مراجعه به مدرسۀ مّ پذیرش در مهلت تعیین‌شده، به معنی انصراف شما از  در آن مدرسه خواهد بود .

   قابل توجه پذیرفته نشدگان   ۹۵ :

    برای آگاهی از جزئیات و چگونگی پاسخی که به سؤالات  داده اید، می توانید از تاریخ ۹۵/۰۴/۲۰ تا ۹۵/۰۴/۲۴ به همین سامانه مراجعه نمایید.
  همچنین، کاربرگ ارائه درخواست تجدید نظر در نتیجۀ  از تاریخ ۹۵/۰۴/۲۰ تا ۹۵/۰۴/۲۴ در همین سامانه قابل مشاهده و دریافت خواهد بود.
  لازم به ذکر است به مراجعات حضوری هیچ گونه پاسخی داده نمی شود.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 4 مرداد 1395 05:34 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic