تبلیغات
الکترونیک و کامپیوتر - مطالب آذر 1394

اخبار، سرگرمی، نرم افزار

منابع تغذیه سوئیچینگ بنا به مزیت هایی که دارند در صنعت الکترونیک فوری جایگاه خود را پیدا کردند امروزه منابع تغذیه سوئیچ بصورت گسترده ای تولید و استفاده می شود . اگر سری به بازار بزنید اکثر مغازه های ال ای دی فروشی و حتی بعضی از مغازه ها صرفا منبع تغذیه می فروشند که اکثر این منابع تغذیه سوئیچینگ می باشند.در ادامه با ما باشید تا روش طراحی این منابع تغذیه را بصورت ساده یاد بگیرید .

اکثر منابع تغذیه سوئیچینگ موجود در بازار که بصورت گسترده ای تولید می شوند و در رنج های مختلف با جریان های بالا و پایین و توان ها مختلف . ولی اگر می خواهید خودتان منبع تغذیه مدار خودتان را طراحی کنید بهترین راه یادگیری کامل مبحث طراحی منبع تغذیه سویچینگ می باشد که در زیر کتابی را برای این کار برایتان معرفی خواهیم کرد . ولی اگر وقت کافی ندارید و یا نمی خواهید هر بار محاسبات زیادی را انجام دهید می توانید از روشی که ما برایتان معرفی می کنیم استفاده کنید. این روش بدین صورت است که از نرم افزار PI Expert برای طراحی منبع تغذیه خود استفاده کنید . این نرم افزار همه محاسبات را برای شما انجام می دهد و فقط کافی است کمیت های لازم برای انجام محاسبات را به نرم افزار بدهید بعدا نرم افزار کار های دیگر را بصورت هوشمندانه انجام می دهد و شماتیک را همراه با اطلاعات فراوان حتی نوع و تعداد دور سیم پیچ و… را به شما می دهد .

فقط باید تعاریف اولیه در مورد منابع تغذیه سوئیچینگ و نوع توپولوژی و… را داشته باشید که برای کسب این اطلاعات می توانید از مقالات موجود استفاده کنید یا چند فصل اول کتاب زیر را مطالعه کنید .

در ضمن اکثر قطعات در بازار موجود می باشند . اگر به شکل زیر دقت کنید چند نوع سلف و ترانس استفاده کرده که سلف ها به احتمل زیاد در بازار موجود هستند و نسبت به جریان مدار خود می توانیدانتخاب کنید یا حتی می توانید خودتان بپیچید و همچنین ترانس را حتما باید خودتا بپیچید یا یک نفر ماهر برایتان بپیچد که البته پیچیدن ترانس هم کار بسیار ساده ای می باشد .

یعنی نرم افزار به شما نوع هسته و تعداد دور و حتی توضیحات بیشتر را می دهد و شما فقط باید منظم و با رعایت اصول  ترانستان را بپیچید .

در ادامه ما برای شما مقاله آموزش این نرم افزار  و مثال های خود شرکت سازنده نرم افزار را آماده کرده ایم .

 

طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ با نرم افزار PI Expert

طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ با نرم افزار PI Expert

دانلود مقاله آموزش طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ با نرم افزار PI Expert

دانلود نرم افزار PI Expert

مطالب مرتبط:

دانلود کتاب طراحی عملی منابع تغذیه سوئیچینگ

مثال های طراحی منابع تغذیه سوئیچینگ خود شرکت

کپی برداری از نوشته فقط با لینک دادن به مایکرو دیزاینرمجاز می باشد .

   


امروزه با پیشرفت تکنولوژی شرکت های پیشرو در این زمینه برای راحتی کار مهندسان الکترونیک دکودرهای صوتی را ساخته اند که بدون نیاز به راحتی با ارسل کدهای صدا به این آی سی ها آن با کیفیت بالا  به صوت تبدیل می کند.

توی ادامه نوشته همه چیز برای ساخت یک mp3 player  را برایتان جمع آوری کرده ایم . امید است مفید واقع بشوند

قابل ذکر است که درقت DAC آی سی vs1003 ، هجده بیت می باشد .

دانلود پایان نامه پروژه  mp3 player با ال سی دی رنگی و تاچ اسکرین
دانلود دیتاشیت آی سی vs1003
دانلود دیتاشیت آی سی vs1003  فارسی
دانلود توضیحات تکمیلی و اپلکشن نوت آی سی های  vs10xx
دانلود شماتیک برای  مدار vs1003

 

hhhh

 

 کپی برداری از  نوشته ها بدون ذکر نام میکرو دیزاینر الکترونیک  ممنوع می باشد.

   


پروژه آمپلی فایر سوئیچینگ + پایان نامه

دوشنبه 30 آذر 1394 نویسنده: |

امروزه تقویت کننده های سوئیچینگ به طور گسترده ای در وسایل قابل حمل و در خودروها به عنوان پخش های پر قدرت به کار می روند. این نوع تقویت کننده ها می توانند کاربرد زیادی به عنوان مدولاتور در فرستنده ها نیز داشته باشند که در مباحث مخابراتی بررسی می شود.

تقویت کننده های صوتی از ابتدایی ترین مباحث الکترونیک می باشند، اما به علت کاربرد گسترده ای که دارند مطالعه بر روی آن ها می تواند مفید باشد. امروزه طراحی های الکترونیکی به سوی کوچکتر شدن و صرفه جویی در جا و انرژی پیش می روند. تقویت کننده های کلاسیک مورد استفاده در طبقات خروجی حجم و انرژی زیادی نیاز دارند که مانع صرفه جویی در طراحی می شوند. بزرگترین مشکل تقویت کننده های معمولی بازده پایین و تلفات حرارتی زیاد آن ها است. تقویت کننده های سوئیچینگ خصوصاً در محدوده فرکانس صوتی با حجم کم و تلفات پایین می توانند راه حلی برای این مشکل باشند. ترانزیستور در این تقویت کننده ها فقط قطع یا اشباع می باشند و انرژی بسیار کمی تلف می کند. هدف این مقاله معرفی تقویت کننده های سوئیچینگ صوتی    ( کلاس D ) و تشریح اجمالی ساختمان آن ها می باشد. این تقویت کننده ها از لحاظ تئوری می توانند بازده ۱۰۰% داشته باشند و در عمل بازده آن ها در تولیدات تجاری تا ۹۸% هم می رسد.

تقویت کننده ها از لحاظ نوع بایاسینگ ترانزیستور و نواحی کار آن به کلاس های مختلفی تقسیم می شوند. کلاس هایA ، B و AB معروفترین انواع در تقویت کننده های صوتی به شمار می روند اما در عمل پر بازده ترین آن ها نمی تواند بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد راندمان داشته باشد، با این حال برای کاربرد های صوتی با کیفیت بسیار بالا هنوز هم کلاس AB کاربرد دارند. اما در بسیاری از کاربردهای معمولی مخصوصاً در مواردی که دستگاه باید قابل حمل باشد و تقویت کننده تغذیه محدود می باشند، این تقویت کننده ها کارایی خود را از دست می دهند.

تقویت کننده های سوئیچینگ

تقویت کننده های سوئیچینگ

کلاس D یا S که موضوع بحث این مقاله است، از انواع سوئیچینگ با تکنیک PWMمی باشد که می تواند در باند صوتی کار کند. البته در بعضی مراجع کلاس D از نوع مخابراتی شمرده شده و به جای آن کلاس S معرفی گردیده است.

لازم به تذکر است که کلاس های C ، E و F برای باند RF به کار می روند و خارج از بحث این مقاله می باشند.

کاربرد این تقویت کننده ها در سالن های نمایش در قدرت های بسیار بالا نیز مدتی است که مورد توجه قرار گرفته است و برای برطرف کردن معایب آن ها تلاش هایی در حال انجام است. امروزه بعضی از شرکت ها انواع اصلاح شده این نوع تقویت کننده را با نام های جدید همانند تقویت کننده های کلاس T ، I و … عرضه کرده اند که همگی بر پایه تقویت در کلاس D ساخته شده اند.

مهم ترین عیب تقویت کننده های سوئیچینگ آثار غیر خطی آن هاست که باعث تولید هارمونیک های اضافی در خروجی می شود. اگر چه می توان با فیدبک گرفتن از خروجی به ورودی، مقدار زیادی از این هارمونیک ها را تضعیف کرد. اما همیشه مقداری از آن ها در خروجی وجود دارد. این مقدار اعوجاج معمولاً در کیفیت های معمولی و نسبتاً خوب اثر زیادی ندارد. و قابل توجه نیست. اما در کارهای کیفیت بالا و در قدرت های زیاد، کم کردن هارمونیک های اضافی مشکل می گردد و کار طراحی را پیچیده می کند.

عیب دیگر این تقویت کننده ها، فرکانس بالای مدارات آن ها خصوصاً مدار قدرت آن ها است. در صورت نشت این فرکانس به خروجی یا بدنه دستگاه و انتشار آن در محیط، می تواند منبع پر قدرتی برای ایجاد نویز در وسایل الکترونیکی اطراف خود باشد. برای جلوگیری از این عیب باید بخش های فرکانس بالا را کاملاً از خارج ایزوله نمود و آن ها را با محفظه های فلزی پوشاند.

 

دانلود پروژه تقویت کننده های سوئیچینگ سرور اول

دانلود پروژه تقویت کننده های سوئیچینگ سرور دوم

شما از چه نوع تقویت کننده هایی استفاده می کنید ؟

رمز فایل ها :melec.ir

اگر عاشق تقویت کننده های صوتی هستید لینک های زیر را از دست ندهید :

پروژه آمپلی فایر سوئیچینگ + پایان نامه

آمپلی فایر TDA8560Q 2X40 Watt مناسب برای ماشین

آرشیو شماتیک آمپلی فایر های Microlab

۵۰۰۰ مدار آمپلی فایر با آی سی

PCB و شماتیک آمپلیفایرهای STK4048XI

 

 

اگر به می خواهید  منبع تغذیه سوئیچینگ درست کنید لینک های زیر را از دست ندهید :

کتابی از موتورلا ! طراحی عملی منابع تغذیه سوئیچینگ

مقاله آموزش طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ با نرم افزار PI Expert

منبع تغذیه سوئیچینگ DC به DC با رنج ۰-۳۰ ولت ۳ آمپر دیجیتال

شماتیک منبع تغذیه سوئیچینگ شرکت meanwell

 

کپی برداری از نوشته فقط با لینک دادن به میکرو دیزاینر الکترونیک melec.ir مجاز می باشد .

 

   


همانطور که بسیاری از دوستان آشنا هستند میکروکنترلرهای PIC  در برد های صنعتی واقعا کاربردهای فراوانی دارند و اگر چندین برد صنعتی کنترلری را برسی کرده باشید حتما به لوگوی شرکت Microchip  برخورد کرده اید . میکروکنترلرهای این شرکت در مقابل نویز مقاوم تر از میکروکنترلرهای AVR هستند و از نظر EMC  خیلی بهتر هستند . در این با کمک یکی از دوستان خوبمان آقای فرامرزپور یکسری آموزش ها از مبتدی تا پیشرفته را در سایت قرار دهیم .

برنامه نویسی میکروکنترلرهای PIC به زبان C

سوالات خودتان را در انجمن میکروکنترلرهای PIC مطرح کنید تا توسط دوستان پاسخ داده شود.

شما نیز اگر تخصصی در این ضمینه و ضمینه های دیگر دارید می توانید آموزش هایی را تهیه و در انجمن سایت قرار دهید تا دیگران نیز از آن بهره مند شوند.

 

دانلود جلسه اول آموزش برنامه نویسی میکروکنترلرهای PIC به زبان C با نرم افزار MPLAB X

دانلود جلسه دوم آموزش برنامه نویسی میکروکنترلرهای PIC به زبان C با نرم افزار MPLAB X

دانلود جلسه سوم 

دانلود جلسه چهارم

دانلود جلسه پنجم

دانلود جلسه ششم

دانلود جلسه هفتم (آموزش زبان C)

جلسه ششم را در انجمن دنبال کنید


   


آموزش ساخت کوادکوپتر

دوشنبه 30 آذر 1394 نویسنده: |

این روزها کوادکوپتر ها به وسایلی تخصصی تبدیل شده اند – قبل از این کوادکوپتر ها صرفا برای تفریح استفاده میشد و در بین مدل کارها نیز طرفدار زیادی نداشت – اما با تغییر شکل هایی که این وسیله پرنده داشته و کارایی های بسیار زیادی که دارد تبدیل به وسیله ای تخصصی شده . از فیلمبرداری هوایی گرفته تا گشت زنی و ارسال محموله های مختلف از کار هایی است که این وسیله دوست داشتنی می تواند به سهولت انجام دهد .
ین روزها این وسیله پرنده مقداری امنیتی شده و برای اینکه بتونید یه  همچین پرنده ای داشته باشید حتما باید از نهاد های امنیتی مجوزی بگیرید تا مشکلاتی براتون پیش نیاد .
البته اندازه این پرنده و تجهیزاتی که روش نصب میشه و قابلیت های بالقوه این پرنده در مورد اخذ مجوز خیلی مهمه .
علی ای حال در این دوره آموزشی که بیش از هفت ساعت فیلم می باشد از ابتدا با این پرنده های هوشمند آشنا میشید .
در ادامه لیستی از محتویات این فایل آموزشی رو در اختیارتون قرار میدیم . امید واریم از این ویدیو آموزشی بهترین استفاده رو ببرید .

 • انتخاب اجزاء، قطعات و تجهیزات
 • معرفی drone
 • کار با LIPO Battery
 • استفاده از شارژر IMAX B6
 • کار با quadcopter
 • تست چرخش موتور
 • نحوه مونتاژ موتور
 • مونتاژ قاب – بخش اول
 • مونتاژ قاب – بخش دوم
 • نصب و راه اندازی بازوها
 • نحوه اتصال سیم به باتری
 • تکمیل کوادکوپتر
 • راه اندازی و کنترل پرواز – بخش اول
 • راه اندازی و کنترل پرواز – بخش دوم
 • دانلود OpenPilot GCS (ایستگاه کنترل زمینی)
 • کنترل پرواز و پیکربندی رادیو
 • و…

حجم این دوره ۳٫۲ گیگ می باشد .

دانلود آموزش ساخت کوادکوپتر قسمت اول
دانلود آموزش ساخت کوادکوپتر قسمت دوم
دانلود آموزش ساخت کوادکوپتر قسمت سوم
دانلود آموزش ساخت کوادکوپتر قسمت چهارم

 

   


پروژه های الکترونیکی رایگان

دوشنبه 30 آذر 1394 نویسنده: |

دانلود مجموعه بی نظیر پروژه های الکترونیک

دانلود بیش از ۳۹۰ پروژه الکترونیک در بر گیرنده الکترونیک آنالوگ تا دیجیتال به همراه پروژه های بی نظیری از میکرو کنترلر های AVR – میکرو کنترلر های PIC و میکرو کنترلر های ARM
اگر بدنبال پروژه الکترونیک می گردید – دانلود این پکیج شما رو از گشتن به دنیال پروژه راحت می کنه .
این مجموعه بی نظیر از پروژه های الکترونیکی رو می تونبد به رایگان دانلود کنید .
لیست پروژه های موجود توی این پکیج عبارته از :

 1. تقویت کننده صوتی ۲۵W MOSFET
 2. دو راه متقابل بیش از ۳۵۰۰ هرتز
 3. کوتاه جعبه تقویت کننده ۲W
 4. ۵۰ تقویت کننده وات
 5. ۲۲ وات آمپلی فایر صوتی
 6. فیلتر پایین گذر – ساب ووفر
 7. امپدانس پایین تقویت کننده میکروفون
 8. ۳ خط میکسر
 9. کنترل جلد دیجیتال
 10. الکترونیک تضعیف کننده
 11. ۱۸W تقویت کننده صوتی
 12. تقویت کننده صوتی ۲۰۰W
 13. تقویت کننده ۲x30W با STK465
 14. ۱۰W کوتاه تقویت کننده صوتی
 15. ۱۰۰W تقویت کننده صوتی
 16. قابل حمل تقویت کننده هدفون
 17. تقویت کننده صوتی ۲۵W MOSFET
 18. دقیق صوتی Millivoltmeter
 19. PHONO پیش تقویت کننده
 20. تقویت کننده هدفون
 21. گوش تقویت
 22. قابل حمل پیش تقویت کننده میکروفون
 23. میکسر قابل حمل
 24. پیش تقویت کننده استریو با باس-افزایش
 25. ۱۰W تقویت کننده صوتی با باس-افزایش
 26. کنترل بلندی اتوماتیک
 27. سه سطح صوتی قدرت شاخص
 28. تقویت کننده گیتار
 29. ۶۰W گیتار تقویت کننده
 30. ۶۰W تقویت کننده باس
 31. کنترل جلد دیجیتال
 32. FET صوتی میکسر
 33. تقویت کننده لوله استریو
 34. ۳ کانال اسپکتروم آنالایزر
 35. قویت کننده فرکانس صوتی با پیش تقویت کننده
 36. مدار کنترل تن باس-سه برابر کردن
 37. خودرو:
 38. شاخص باتری اتومبیل
 39. زننده سوم ترمز نور
 40. چراغ جلو فلش
 41. هشدار سرعت مشخص شده
 42. پارک کمک
 43. سوئیچ ها به صورت خودکار چراغ جلو روشنایی
 44. اتومبیل شارژر باتری
 45. احتراق ماشین الکترونیک
 46. ساده اما قابل اعتماد تستر باتری اتومبیل

   ادامه مطلب


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

آموزش و اطلاع رسانی در زمینه الکترونیک، کامپیوتر، روباتیک

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :