منوی اصلی
الکترونیک و کامپیوتر
اخبار، سرگرمی، نرم افزار
 • شنبه 30 آبان 1394 11:44 ب.ظ نظرات ()

  توجه! شما از طریق سایت زیر میتوانید درآمد کسب کنید. کاملا قانونی و ثبت شده:

   http://engineer-toluei.niceha.com/wp-content/uploads/2015/11/63792860767190619233.gif

  سایر سایت های کسب درآمد:

  http://kasbe-daramad.sellfile.ir

  http://bux.jaragheirani.ir/?r=saeed1371sh

  آخرین ویرایش: یکشنبه 1 آذر 1394 12:16 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • چهارشنبه 27 آبان 1394 12:22 ب.ظ نظرات ()

   زبان: فارسی  نویسنده: مهدی سهرابی
   نوع فایل: PDF
   تعداد صفحات: 35  ناشر: آی آر پی دی اف
   حجم کتاب: 1.91 مگابایت
  توضیحات کوتاه
  در این کتاب به نحوه ی به کار گیری موبایل به عنوان مودم GSM، ارتباط آن با میکرو کنتلر های AVR و ارسال و دریافت SMS توسط این سیستم پرداخته شده است.

  آخرین ویرایش: جمعه 27 آذر 1394 12:24 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • چهارشنبه 27 آبان 1394 01:20 ق.ظ نظرات ()

  منابع امتحانی آزمون دکتری نیمه متمرکز (سراسری) مجموعه مدیریت

  منابع موجود براساس آزمون سال ۱۳۹۳ بازنگری شده است. گرایش‌های بازرگانی، دولتی، صنعتی، فناوری اطلاعات، بازاریابی، منابع انسانی، اجرایی، تولید و عملیات، استراتژیک، سیاستگذاری علم و فناوری، سیاستگذاری بخش عمومی، رفتاری، سیستم ها، بازاریابی بین الملل، تحقیق در عملیات، مدیریت رسانه و مدیریت رفتار سازمانی

  ریاضی و آمار

  تئوری های مدیریت

  رفتار سازمانی پیشرفته

  منابع انسانی پیشرفته

  دانلود رایگان سوالات سال ۱۳۹۳

  دانلود رایگان سوالات سال ۱۳۹۴


  ۱- زبان انگلیسی
  آزمون زبان انگلیسی در سطح آزمون تافل، تولیمو، آیلتس و شامل سه بخش دستور زبان، واژگان و درک مطلب است.

  ۲- هوش و استعداد تحصیلی
  آزمون استعداد تحصیلی برای گرو‌ههای آموزشی ۹ گانه جداگانه طراحی می‌شود شامل درک مطلب، کمیتی، تحلیلی و منطقی، تجسمی (برای رشته‌های فنی و مهندسی) است

  ۳- مجموعه دروس تخصصی مدیریت
  ریاضی و آمار
  تئوری‌های مدیریت
  منابع انسانی پیشرفته
  رفتار سازمانی پیشرفته


  منابع امتحانی آزمون دکتری نیمه متمرکز (سراسری) مجموعه کارآفرینی

  ۱- زبان انگلیسی : مانند مجموعه مدیریت
  ۲- هوش و استعداد تحصیلی: مانند مجموعه مدیریت
  ۳- مجموعه دروس تخصصی کارآفرینی (ضریب ۴)
  آمار و روش تحقیق
  مبانی مدیریت
  نظریه های کارآفرینی


  تئوری مدیریت

  منابع تئوریهای مدیریت بسیار متنوع است. تجربه آزمون ۹۰ نشان داد بیشترین تاکید بر کتاب تئوریهای سازمان و رفتار سازمانی رضائیان است. این رویکرد ممکن است تغییر کند و بیشتر مشابه منابع کارشناسی ارشد بوده است. برخی مهمترین کتابهای آزمون دکتری در زمینه مدیریت عبارتند از: تئوریهای سازمان و مدیریت نوشته ریچارد ال. دفت و تئوری سازمان مدرن، نمادین و پست مدرن نوشته ماری جو هچ

  خلاصه کتاب مدیریت عمومی الوانی و تئوری سازمان رضائیان (رایگان)

  خلاصه کتاب مدیریت رفتار سازمانی رضائیان (رایگان)

  تئوری سازمان مدرن، نمادین و پست مدرن نوشته ماری جو هچ

  خلاصه کتاب تصاویـر سازمانـی یا استعاره های سازمانـی مورگان

  کتاب سیستم های عقلایی، طبیعی و باز ریچارد اسکات و دیویس


  زبان تخصصی

  سوالات آزمون زبان دکتری تخصصی به هیچ عنوان تخصصی نیست و برای داوطلبان همه رشته ها یکسان است. سوالات آزمون زبان به دو دسته تقسیم می‌شود. سوالات درک واژگان و سوالات گرامر زبان انگلیسی. آزمون زبان دکتری مشابه آزمون زبان تافل دانشگاه تربیت مدرس طراحی می‌شود.

  ۱- کتاب‌های تقویت گرامر: گرامر و تست عباس فرزام (افراد مبتدی)، کتاب گرامر پوران پژوهش و کتاب ۱۷ دوره آزمون تربیت مدرس

  ۲- کتاب‌های تقویت واژگان: کتاب ۵۰۴ واژه ضروری و کتاب TOEFL Essential Words

  ۳- مطالعه کتاب آزمون زبان GMAT نیز برای کسانی که زمان بیشتری دارند پیشنهاد می‌شود.

  دانلود رایگان کتاب های آموزش زبان انگلیسی (رایگان)

  دانلود رایگان آخرین آزمون تافل تربیت مدرس (رایگان)


  آمار و روش تحقیق

  آمار و کاربرد آن در مدیریت ۱ و ۲ تألیف دکتر عادل آذر مهمترین منبع است. کتاب آمار علوم انسانی انتشارات پوران پژوهش نیز کتاب مناسبی است. دریافت کتاب آمار تخصصی (رایگان)

  کتاب روش تحقیق نوشته زهره سرمد، کتاب روش تحقیق حافظ نیا و کتاب های روش تحقیق کمی و کیفی نوشته دانائی فرد و دیگران از جمله کتاب های مناسب هستند. کتاب زهره سرمدی تقریبا کامل تر از بقیه است.


  هوش و استعداد تحصیلی
  این درس برگرفته از آزمون های GMAT است. برای پاسخ به سوالات این بخش باید به هوش خود تکیه داشته باشید و مطالعه نمونه سوالات دوره قبل نیز می تواند ره گشا باشد.

  ۱- کتاب استعداد تحصیلی ویژه آزمون دکتری نوشته هادی مسیح خواه و محمد وکیلی

  ۲- کتاب GMAT استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت نوشته احمد صداقت

  ۳- کتاب استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت نوشته امیر عرفانیان


  مدیریت منابع انسانی پیشرفته
  همان کتاب‌های اصلی مدیریت منابع انسانی که در دوره کارشناسی تدریس می‌شود برای دو ره دکتری نیز استفاده می‌گردد.

  ۱- کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی، مایکل آرمسترانگ

  ۲- کتاب مدیریت منابع انسانی اسفندیار سعادت

  ۳- کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی ناصر میرسپاسی: در پایگاه موجود نیست

  آخرین ویرایش: جمعه 27 آذر 1394 01:22 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • یکشنبه 17 آبان 1394 11:58 ب.ظ نظرات ()

  معماری یک شبکه حسگر بی سیم Multihop

  پیشرفت‌های اخیر در زمینه الکترونیک و مخابرات بی‌سیم توانایی طراحی و ساخت حسگرهایی را با توان مصرفی پایین، اندازه کوچک، قیمت مناسب و کاربری‌های گوناگون داده است. این حسگرهای کوچک که توانایی انجام اعمالی چون دریافت اطلاعات مختلف محیطی بر اساس نوع حسگر، پردازش و ارسال آن اطلاعات را دارند، موجب پیدایش ایده‌ای برای ایجاد و گسترش شبکه‌های موسوم به شبکه بی‌سیم حسگر WSN شده‌اند. یک شبکه حسگر متشکل از تعداد زیادی گره‌های حسگر است که در یک محیط به طور گسترده پخش شده و به جمع‌آوری اطلاعات از محیط می‌پردازند. لزوماً مکان قرار گرفتن گره‌های حسگر، از قبل‌تعیین‌شده و مشخص نیست. چنین خصوصیتی این امکان را فراهم می‌آورد که بتوانیم آنها را در مکان‌های خطرناک و یا غیرقابل دسترس رها کنیم.

  از طرف دیگر این بدان معنی است که پروتکل‌ها و الگوریتم‌های شبکه‌های حسگری باید دارای توانایی‌های خودساماندهی باشند. دیگر خصوصیت‌های منحصربه‌فرد شبکه‌های حسگر، توانایی همکاری و هماهنگی بین گره‌های حسگر است. هر گره حسگر روی برد خود دارای یک پردازشگر است و به جای فرستادن تمامی اطلاعات خام به مرکز یا به گره‌ای که مسئول پردازش و نتیجه‌گیری اطلاعات است، ابتدا خود یک سری پردازش‌های اولیه و ساده را روی اطلاعاتی که به دست آورده است، انجام می‌دهد و سپس داده‌های نیمه پردازش شده را ارسال می‌کند.

  با اینکه هر حسگر به تنهایی توانایی ناچیزی دارد، ترکیب صدها حسگر کوچک امکانات جدیدی را عرضه می‌کند. در واقع قدرت شبکه‌های بی‌سیم حسگر در توانایی به‌کارگیری تعداد زیادی گره کوچک است که خود قادرند سرهم و سازماندهی شوند و در موارد متعددی چون مسیریابی هم‌زمان، نظارت بر شرایط محیطی، نظارت بر سلامت ساختارها یا تجهیزات یک سیستم به کار گرفته شوند.

  گستره کاربری شبکه‌های بی‌سیم حسگر بسیار وسیع بوده و از کاربردهای کشاورزی، پزشکی و صنعتی تا کاربردهای نظامی را شامل می‌شود. به عنوان مثال یکی از متداول‌ترین کاربردهای این تکنولوژی، نظارت بر یک محیط دور از دسترس است. مثلاً نشتی یک کارخانه شیمیایی در محیط وسیع کارخانه می‌تواند توسط صدها حسگر که به طور خودکار یک شبکه بی‌سیم را تشکیل می‌دهند، نظارت شده و در هنگام بروز نشت شیمیایی به سرعت به مرکز اطلاع داده شود.

  در این سیستم‌ها بر خلاف سیستم‌های سیمی قدیمی، از یک سو هزینه‌های پیکربندی و آرایش شبکه کاسته می‌شود از سوی دیگر به جای نصب هزاران متر سیم فقط باید دستگاه‌های کوچکی را که تقریباً به اندازه یک سکه هستند. شبکه حسگر بی‌سیم (Wireless Sensor Network/ WSN) به یک شبکه بی سیم از حسگرهای خودراهبر گفته می‌شود که با فاصله پخش شده‌اند و برای اندازه‌گیری گروهی برخی از کمیت‌های فیزیکی یا شرایط محیطی مانند دما، صدا، لرزش، فشار، حرکت یا آلاینده‌ها، در مکانهای مختلف یک محدوده کاربرد دارد. شبکه‌های حسگر با انگیزه استفاده در کاربردهای نظامی مانند نظارت بر میدان جنگ، توسعه پیدا کرد. اما امروزه شبکه‌های حسگر بی سیم در صنعت و بسیاری از مقاصد غیر نظامی استفاده می‌شوند، از جمله نظارت و کنترل فرایندهای صنعتی، نظارت بر سلامت دستگاهها، نظارت بر محیط و یا خانه، کاربردهای مراقبت از سلامتی، خانه‌های هوشمند و کنترل ترافیک.

  علاوه بر یک یا چند سنسور، هر گره از شبکه معمولاً مجهز به یک فرستنده و گیرنده رادیویی (یا هر وسیله مخابراتی بی سیم دیگر)، یک میکروکنترلر کوچک، و یک منبع انرژی (معمولاً یک باتری) است. اندازه یک گره سنسوری بسته به اندازه بسته بندی آن تغییر کرده و تا یک‌دانه شن قابل کوچک سازی است؛ که قطعات این شنریزه در ابعاد میکروسکوپی هنوز باید ساخته شود. به طور مشابه قیمت هر گره حسگر می‌تواند بین چند صد دلار تا چند سنت، بسته به اندازه و پیچیدگی مورد نیاز یک گره متفاوت باشد. محدودیت‌های قیمت و اندازه در گره‌های حسگر منجر به محدودیت در منابعی مانند انرژی، حافظه، سرعت پردازش و پهنای باند در آنها می‌شود.

  یک شبکه سنسور معمولاً تشکیل یک شبکه‌های بی‌سیم اقتضایی (ad-hoc) را می‌دهد، به این معنی که هر گره از الگوریتم مسیریابی multi-hop استفاده می‌کند. (تعداد زیادی گره یک بسته اطلاعاتی را جلو برده و به ایستگاه مرکزی می‌رساند). در حال حاضر شبکه‌های بی سیم حسگر یکی از موضوعات فعال تحقیقاتی در علوم کامپیوتر و ارتباطات است که هر ساله تعداد بیشماری کارگاه و کنفرانس در این زمینه انجام می‌شود.

  محتویات

  کاربردها

  موارد استفاده از شبکه‌های سنسوری بی سیم متنوع و زیاد است. به عنوان مثال در کاربردهای تجاری و صنعتی برای کنترل داده‌ها و مواردی که استفاده از گیرنده‌های سیمی مشکل و گران است به کار می‌روند. برای مثال این شبکه‌ها می‌توانند در محیط‌های بیابانی هم گسترش یابند و سالها باقی بمانند. کاربرد دیگر اعلام خطر ورود مهاجم به یک محل کنترل شده و سپس ردیابی مهاجم است.

  از موارد دیگر کاربرد این شبکه‌ها می‌توان به نظارت بر محل‌های مسکونی، ردیابی هدف‌های متحرک، کنترل رآکتور هسته‌ای، آشکار سازی حریق، نظارت ترافیک و ... اشاره نمود.

  نظارت بر محیط

  کنترل یا نظارت بر محیط نوعی استفاده از گیرنده بی سیم است. در نظارت محیط، گیرنده بی سیم در ناحیه‌ای پراکنده می‌شود که تعدادی پدیده یا حادثه باید تحت نظارت باشد. برای مثال تعداد زیادی از این گره‌های فرستنده و دریافت کننده می‌توانند در میدان جنگ برای آشکار کردن تجاوز دشمن بجای استفاده از مین‌های زمینی گسترش داده شوند.

  زمانی که این حس گر یا گیرنده اتفاقی را که تحت نظر بوده (گرما، فشار، صدا، نور، زمین‌هایی با خواص مغناطیسی و لرزش و ارتعاش و غیره) پیدا می‌کند، لازم است که اتفاق به یکی از پایگاه‌ها گزارش شود. این پایگاه بر اساس نوع کاربری شبکه عملی مناسب، مانند ارسال پیغام به اینترنت یا ماهواره و یا پردازش محلی داده، را انجام می‌دهد.

  مشخصه‌ها

  مشخصه‌های منحصربه‌فرد گیرندهٔ بی سیم:

  • گره‌های گیرنده با مقیاس کم
  • قدرت محدود که می‌توان ذخیره یا تخلیه شود
  • شرایط محیطی نا مناسب
  • نقص‌های گره
  • ترک گره
  • شبکه دینامیک توپو لوژی
  • نقص ارتباطات
  • غیر یکنواختی گره‌ها
  • گسترش با مقیاس بالا
  • عملکرد خودکار

  گره‌های گیرنده را می‌توان کامپیوترهای کوچکی تصور کرد. کاملاً اساسی و در وجه مشترکشان در ساختار و اجزاء آنها معمولاً شامل واحد پردازنده و قدرت اشتباه محاسبهٔ محدود و حافظهٔ محدود هستند گیرنده‌ها (شامل شرایط خاص مدارها) دستگاه ارتباطی (معمولاً فرستنده و گیرنده رادیویی و نوری متناوب) و منبع انرژی هم معمولاً از باتری است. پایگاه‌ها بنیادی از یا چند اجزاء برجسته از شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم (WSN) با محاسبهٔ بیشتر انرژی، منبع ارتباطاتی، آنها مثل دروازه بین گره گیرنده و کاربر نهایی عمل می‌کنند.

  پایگاه‌ها

  سخت‌افزار

  Sun Spot حسگر بی‌سیم محصول شرکت سان مایکروسیستمز

  فصل اصلی گره گیرنده شامل: اصلی‌ترین موضوع با قیمت کم با گره‌های گیرنده کوچک است. با ملاحظه به این اهداف، گره‌های گیرنده در حال حاضر در اصل نمونه‌های اولیه هستند. از کوچک سازی و کاهش هزینه متوجه می‌شویم که اهداف اخیر و آینده در پیشرفت رشته MEMS و NEMS است و تعدادی از گره‌های گیرنده پایین ارائه می‌شوند و تعدادی از گره‌ها هنوز در مرحله تحقیق هستند. نظر کلی راجع به استفاده از شبکه، پایگاه‌ها و اجزاء و موضوعات مربوط در SNM قابل دسترس است.

  استانداردها

  زمانیکه مسیر اصلی کامپیوترها درخور استانداردها ست – تنها استاندارد رسمی که در شبکه‌های ارتباطی گیرنده بی سیم پذیرفته شده ISO 18000-7 و 6Lowpan و بی سیم HART و در پایین تعداد دیگری از استانداردها که تحقیق شده‌اند برای استفاده توسط محققین این رسته:

  • ZigBee
  • Wibree
  • IEEE 802.15.4-2006

  نرم‌افزارها

  انرژی منبع کمیاب گره‌های شبکه بی سیم است و تعیین کننده عمر شبکه ارتباطی گیرنده‌های بی سیم (WSN) است بطور متوسط می‌توانند در تعداد بالایی در محیطهای گوناگون گسترش یابند در مناطق دور افتاده و دشمن، همراه ارتباطات تک کاره به عنوان کلید برای این علت الگوریتم و پروتکل احتیاج دارد به دنبال این پیامدها:

  • بیشینه سازی عمر.
  • توانمندی و تحمل عیب
  • روش تنظیم؛ و نصب خودکار

  بعضی از موضوع‌های داغ در تحقیق نرم‌افزارهای (WSN)

  • امنیت
  • قابلیت انتقال و ترک (زمانی که گره‌های گیرنده و یا پایگاه‌ها در حال حرکت اند)
  • میان افزار، طراحی سطح متوسط اولیه بین نرم‌افزار و سخت‌افزار است.

  سیستم‌عامل

  سیستم‌عامل برای گره‌های شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم به نوعی پیچیدگی اش کمتر از اهداف کلی سیستم‌عامل است. هردو به دلیل احتیاجات خاص و درخواست شبکه ارتباطی خاص و به دلیل اضطرار یا تحمیل منبع در پایگاه سخت‌افزاری شبکه گیرنده است برای مثال کاربرد استفاده شبکه گیرنده معمولاً همکاری متقابل مثل یک کامپیوتر نیست. به همین علت، سیستم‌عامل احتیاجی به پشتیبانی کاربرد ندارد علاوه برآن تحمیل یا اضطرار منبع در دوره حافظه و نقشه حافظه سخت‌افزار را پشتیبانی می‌کند و ساختمانی می‌سازد مثل حافظه مجازی که هردو غیر ضروری و غیر ممکن برای انجام دادن هستند. شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم، سخت‌افزارهایش فرقی با سیستم‌های سنتی تعبیه شده ندارد و بنابراین استفاده از سیستم‌عامل تعبیه شده ممکن است مثل ecos یا VC/OS برای گیرنده شبکه ارتباطی و اگرچه مثل سیستم‌عامل طراحی شده‌اند با خواص بی‌درنگ و برخلاف سیستم‌عامل تعبیه شده سنتی اگر، سیستم‌عامل هدف مخصوص شبکه‌های ارتباطی گیرنده است. اغلب پشتیبانی بی‌درنگ ندارد. Tiny Os شاید اولین سیستم‌عاملی باشد که مخصوصاً طراحی شده برای شبکه ارتباطی گیرنده بر خلاف بیشتر سیستم‌عامل‌های دیگر Tiny Os براساس برنامه کامپیوتری یا فرایندی که هر مرحله اجرا مربوط به تحمیلات خارجی است برنامه نویسی می‌کند و مدل را به جای طرح برنامه‌ای که بیش از یک مسیر منطقی استفاده می‌کند و هر مسیر هم‌زمان اجرا می‌شود که می‌گوییم (multithread).

  TinyOs برنامه دستوری که تشکیل شده از گرا و کارهایی که تداوم پیدا می‌کند در تکامل معنایی زمانی که پیشامد خارجی رخ می‌دهد و مانند وارد شدن اطلاعات و خواندن گیرنده.

  TinyOs خبر می‌دهد از گرای مناسبی که اتفاقات را شرح می‌دهد گرا می‌تواند ارسال کند کارهایی را که برنامه ریزی شده با هسته اصلی TinyOs در زمانی عقب‌تر. هردوی سیستم TinyOsو برنامه نوشته شده برای TinyOs که آنها نوشته شده‌اند با برنامه نویسی C است. Nesc طراحی شده برای یافتن Race-Condition (حالت نا معینی که به هنگام عملکرد هم‌زمان دستورالعمل‌های دو کامپیوتر به وجود می‌آید و امکان شناخت این مسئله که کدام یک از آنها ابتدا تمام خواهد شد وجود ندارد) بین وظایف و گراها.

  و همچنین سیستم‌های عاملی هستند که اجازه برنامه نویسی در C را می‌دهند مثل سیستم‌عامل‌هایی شامل Contiki و MANTIS و BT nut و SOS و Nano-RK.

  Contiki طراحی شده‌اند برای پشتیبانی و اندازه‌گیری بارگیری در شبکه و پشتیبانی زمان اجرای بارگیری در استاندارد فایلهای ELF. هسته Contiki را برنامه کامپیوتری یا فرایند کامپیوتری است که هر مرحله اجرا مربوطه به عملیات خارجی است Event-driven اما سیستم پشتیبانی می‌کنند از (طرح برنامه‌ای که بیش از یک مسیر منطقی است و هر سیر هم‌زمان اجرا می‌شود) Multithread در زمینه پیش درخواست‌ها – علاوه بر آن شامل خطوط برجسته‌ای که فراهم می‌کند خطوطی را که مثل برد برنامه نویسی اما با حافظه خیلی کوچک در بالای سر.

  برخلاف Event-driven، هسته Contiki و MANTIS و Nano-RK هسته‌هایی که بر اساس قبضه‌ای انحصاری Multithread است. با قبضه‌ای انحصاری Multithread که کاربرها صراحتاً احتیاجی به ریز پردازنده برای دیگر پردازش‌ها ندارند. در عوض هسته زمان را تقسیم می‌کند به پردازش‌های فعال و تصمیم می‌گیرد که کدام پردازش می‌تواند کار کند ولی می‌تواند استفاده از برنامه نویسی را راحت کند.

  شبکه ارتباطی و گیرنده مثل TinyOs و Contiki و SOS و Even-driven سیستم‌عاملی است که ترکیب اولی SOS که پشتیبانی برای ظرفیت بارگیری. سیستم‌عامل کامل ساخته شده از ظرفیت‌های کوچک‌تر و سریع SOS همچنین تمرکز در پشتیبانی برای مدیریت حافظه دینامیک است.

  میان افزار

  تلاش و تحقیق‌های قابل ملاحظه‌ای که اخیراً در طراحی میان افزار شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم است. این نگرش کلی می‌تواند دسته‌بندی بشود به: توزیع پایگاه داده‌ها، عامل حرکت، پایگاه رویدادها.

  زبان برنامه نویسی

  برنامه نویسی گره‌های گیرنده زمانی که با سیستم‌های کامپیوتری معمولی مقایسه شوند مشکل است. منبع اجباری طبیعی از این گره‌ها بالا می‌رود به مدل‌های برنامه نویسی جدید. اگرچه بیشتر گره‌های بطور جاری برنامه ریزی شده‌اند در C

  • C@t (زمان@محاسبات در نقطه‌ای از فضا)
  • DSL (توزیع ترکیبات زمانی)
  • Galsc
  • Nec C
  • Proto thread
  • SNACK
  • SQTL

  الگوریتم

  WSN متشکل از تعداد زیادی از گره‌های گیرنده هستند. از این رو الگوریتم برای WSN توزیع الگوریتمی است. در WSN منبع کمیاب انرژی است؛ و یکی از گرانترین عامل انرژی انتقال اطلاعات است. برای این دلیل تحقیق الگوریتمی در WSN بیشتر تمرکز می‌کند. در مطالعه و طراحی آگاهانه از انرژی الگوریتم برای انتقال اطلاعات از گره‌های گیرنده به پایگاه انتقال اطلاعات معمولاً Multi-hop (از یک گره به یک گره به طرف پایگاه) به علت رشد چند برابر در هزینه انرژی انتقالات رادیویی نسبت به مساحت انتقال.

  نگرش‌های الگوریتمی با تفکیک خود WSN از نگرش پروتکل با این حقیقت که مدهای ریاضی که استفاده می‌شوند انتزاعی تر هستند. کلی تر هستند اما گاهی اوقات کمتر واقعی هستند در مدل‌هایی که استفاده می‌شود طراحی پروتکل پایگاهای هستند که مخصوصاً طراحی شده‌اند برای شبیه‌سازی کارائی شبکه ارتباطی گیرنده مثل TOSSIM، که قسمتی از TinyOs و شبیه‌سازی قدیمی شبکه که استفاده می‌شود مثل NS-2، همچنین شبه ساز بصری OPNET که برای تحلیل و شبیه‌سازی انواع شبکه‌های کامپیوتری و مخابراتی از کوچکترین ابعاد تا ابعاد جهانی کاربرد دارد، شبیه‌ساز SENSIM که بر مبنای ++OMNET طراحی شده و خاص تحلیل شبکه‌های حسگر بی سیم است، لیست وسیعی از ابزارهای شبیه‌سازی برای شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم می‌تواند پیدا شود و در CRUISE WSN که ابزار شبیه‌سازی پایگاه معلومات

  شبیه‌سازی

  تجسم فکری داده‌ها

  از شبکه ارتباطی بی سیم اطلاعات جمع‌آوری می‌شوند و معمولاً ذخیره می‌شوند به فرم و اطلاعات عددی در پایگاه مرکزی. برنامه‌های متعددی هستند مثل Tosgui و Sensor و MonSense (Gsn که آسان می‌کند جستجو این مقدار اطلاعات علاوه بر آن Geopatial cosortinm که استانداردهای خاص برای توانایی وجه مشترک شان و رمز گذاری اطلاعات که این توانایی را دارد که مرتب کند سایت‌های نا همگون را در اینترنت که به هر کسی اجازه می‌دهد به طور انفرادی کنترل شبکه‌های ارتباطی گیرنده بی سیم بپردازد از طریق نرم‌افزار که برای جستجو در اینترنت ذخیره شد.

  کنفرانس‌ها

  • IEEE Wireless Hive Networks Symposium
  • SenSys - ACM Conferences on Embedded Networked Sensor Systems
  • IPSN - ACM/IEEE International Conference on Information Processing in Sensor Networks
  • EWSN - European Conference on Wireless Sensor Networks
  • SECON - IEEE Communications Society Conference on Sensor and Ad Hoc Communications and Networks
  • International Conference on Networked Sensing Systems
  • DCOSS
  • Algosensor
  • MASS - Mobile Ad-hoc and Sensor Systems
  • EmNets

  منابع

  • گروه مورد توجه دریافت بی سیم (http://www.wisig.org) و گروه مورد توجه پایگاه انگلیسی فرستنده و گیرنده شبکه ارتباطی بی سیم.

  (http://wsn.oversigma.com/wiki/index.php/main-page) شامل مطالب عمده‌ای که از این صفحه حذف شده و کافی نبوده است وبرای عموم شنوندگان

  • اختلالات در تجهیزات صنعتی:

  (http://blog.ienonline.com/index.php/ien-blog/comments/overview-wireless-sewor-neteork) مروری بر شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم

  WSNوZigBeeو۸۰۲٫۱۵٫۴ منابعی شامل گزارش هیئت دولت و فهرست معانی.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 17 آذر 1394 11:59 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات