منوی اصلی
الکترونیک و کامپیوتر
اخبار، سرگرمی، نرم افزار
 • علی عابدی پنجشنبه 27 تیر 1392 10:58 ب.ظ نظرات ()

  ای سی hm2007 یک ای سی پردازش اطلاعات می باشد به این صورت که این مدار از قسمت هایی از جمله رم ، سون سگمنت ، میکروفن و... تشکیل شده است 

  کار مدار:

  زمانی شما مدار را روشن می کنید بر روی 2 سون سگمنت عدد 1 نوشته شده است و شما باید کلید ضبط را فشار دهید و در مقابل ان یک کلمه را بگویید مثلا شما زمانی که بر روی سون سگمنت عدد 1 نوشته شده و شما در مقابل میکروفن کلمه سلام را بگویید دستگاه صدای شما را ضبط می کند و بعد از ان هر وقت که شما کلمه سلام را بگویید . بر روی سون سگمنت عدد 1 ظاهر می شود شما می توانید به این مدار تا 40 حرف را بگویید و دستگاه ان ها را ضیط می کند و زمانی شما یکی از ان 40 کلمه را بکویید عدد ضبط شده در مقابل ان حرف را بر روی سون سگمنت برای شما نشان می دهد

  با استفاده از صفحه کلید و میکروفن می‌توانیم کلماتی را (حداکثر ?? کلمه ) به مدار آموزش داده و سپس هرگاه این کلمات را از طریق میکروفن بشنود شماره کلمه را روی نمایشگر نشان می‌دهد.

   آی سی پردازش صوت (hm2007) 

  ای سی hm2007 یک ای سی پردازش اطلاعات می باشد به این صورت که این مدار از قسمت هایی از جمله رم ، سون سگمنت ، میکروفن و... تشکیل شده است

  کار مدار:

  زمانی شما مدار را روشن می کنید بر روی 2 سون سگمنت عدد 1 نوشته شده است و شما باید کلید ضبط را فشار دهید و در مقابل ان یک کلمه را بگویید مثلا شما زمانی که بر روی سون سگمنت عدد 1 نوشته شده و شما در مقابل میکروفن کلمه سلام را بگویید دستگاه صدای شما را ضبط می کند و بعد از ان هر وقت که شما کلمه سلام را بگویید . بر روی سون سگمنت عدد 1 ظاهر می شود شما می توانید به این مدار تا ...

  تا 40 حرف را بگویید و دستگاه ان ها را ضیط می کند و زمانی شما یکی از ان 40 کلمه را بکویید عدد ضبط شده در مقابل ان حرف را بر روی سون سگمنت برای شما نشان می دهد

  با استفاده از صفحه کلید و میکروفن می‌توانیم کلماتی را (حداکثر ?? کلمه ) به مدار آموزش داده و سپس هرگاه این کلمات را از طریق میکروفن بشنود شماره کلمه را روی نمایشگر نشان می‌دهد.

  عکس شماتیک مدار در زیر قرار داده شده است که به دلیل بعضی مسائل به خوبی دیده نمی شود ولی در صورتی که عکس را بر روی سیستم خود ذخیره save کنید به خوبی دیده می شود.


   توضیح کامل تر در مورد مدار:


  وقتی مدار روشن می‌شود ابتدا حافظه RAM مدار چک می‌شود و وقتی همه چیز آماده بود LED قرمز روشن می‌شود به معنی اینکه مدار آماده دریافت فرمان است.

   

  برای آموزش مدار ابتدا شماره کلمه‌ را از طریق صفحه کلید وارد کنید (در این لحظه LED قرمز خاموش خواهد شد) سپس کلید ? را فشار دهید، حال مدار آماده دریافت صوت است لذا کلمه مورد نظر را از طریق میکروفن برای مدار تکرار کنید.

   

  مثلاً فرض کنید کلمه شماره ? می‌خواهیم کلمه ”یزد“ باشد. پس کلید ? را فشار داده و سپس کلمه یزد را تلفظ میکنیم. مدار تلفظ کلمه یزد را در مکان ? حافظه ذخیره می‌کند. کلمات دیگر را نیز به همین ترتیب می‌توانید به مدار آموزش دهید.

  تست مدار:

   مدار تشخیص صدا بطور دائم به اصوات اطراف گوش می‌دهد و هرگاه کلمات موجود در حافظه‌اش را در بین صداهای شنیده شده بیابد شماره آن کلمه را روی نمایشگر نشان می‌دهد.

   از کاربردهای بسیار جالب این مدار می‌تواند فرمانهای صوتی باشد. مثلاً بگوئیم ”کولر روشن“ و کولر روشن شود و ...

   کدهای خطای مدار:

   خطاهایی که برای مدار رخ می‌دهد بصورت کدهایی روی نمایشگر ظاهر می‌شود.

   55:یعنی کلمه شنیده شده توسط دستگاه خیلی طولانی است.
  آموزش هنر رزمی کاراته
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • پنجشنبه 27 تیر 1392 09:31 ق.ظ نظرات ()

  'Digital Volume Control By Behnam Zakizadeh 20/1/86 [2007]

  'Edit by m.dashti

  $regfile = "m8def.dat"

  $crystal = 1000000

  Config Portd = Output

  Config Pinb.6 = Input

  Config Pinb.7 = Input

  Portd = 0

  Dim A As Byte

  A = 0

  Do

  If Pinb.6 = 1 Then                                          'UP

     If A < 255 Then

        Incr A

     End If

  End If

  If Pinb.7 = 1 Then                                          'DOWN

     If A > 0 Then

        Decr A

     End If

  End If

  Portd = A

  Waitms 100

  Loop

  End

  مینی جاروبرقی USB

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • علی عابدی چهارشنبه 26 تیر 1392 11:25 ب.ظ نظرات ()
  اتوماسیون شبکه های الکتریکی یکی از مدرن ترین مباحث مهندسی برق می باشد که با تلفیق
  تئوری های کنترلی، قدرتی و الکترونیکی به ایجاد پستهای اتوماسیون می پردازد. این بجث اخیرا
  در دانشگاه ها به عنوان یک درس سه واحدی در دوره ارشد ارائه شده و با استقبال دانشجویان
  مواجه شده است. اگر چه تعداد پستهای اتوماسیون در داخل کشور محدود می باشد، اما انتظار
  می رود در آینده ای نه چندان دور تعداد این پست ها افزایش یابد. بنابراین فراگیری جزئیات این
  پست ها ضروری به نظر می رسد. امید است که این کتاب مفید واقع شود.

  برای دریافت کتاب روی عبارت  دانلود  کلیک نمایید.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 26 شهریور 1392 11:27 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • علی عابدی دوشنبه 24 تیر 1392 08:25 ب.ظ نظرات ()

  معرفی
  در طول سال ها Sharp خانواده ای از سنسورهای مادون قرمز را معرفی کرده است. این سنسورها از بسته بندی کوچک، مصرف خیلی کم و خروجی های متنوع بهره مند هستند. این متن مروری است از انواع مختلف، اطلاعاتی درمورد مواجه با آنها و راهنمایی هایی در مورد این سنسور ها.
  اگر به دنبال یک مقایسه ی ساده ی سنسور های شارپ باشید می توانید از بخش های زیر تا بخش "انتخاب سنسور" صرف نظر کنید.


  تئوری عملیات

  با معرفی سری سنسورهای شارپ GP2DXX، رویکرد تازه ای معرفی شده که نه تنها محدوده ی شناسایی اشیاء را نسبت به روش قبلی افزایش می دهد، بلکه در مورد سنسور های GP2D12، GP2D120 و GP2DY0A اطلاعات محدوده ی شناسایی را نیز در اختیار ما می گذارد. این

  فاصله سنج ها آزادی بیشتری را نسبت به وضعیت نور محیطی به علت روش های جدید اندازه گیری فاصله ارائه می دهند.
  این فاصله سنج های جدید همه از مثلث بندی و آرایش خطی CCD کوچکتری برای محاسبه ی فاصله و/یا حضور اشیا در میدان دید استفاده می کنند. ایده ی اساسی این است که: یک پالس از نور IR توسط امیتر منتشر می شود. این نور در میدان دید منتقل شده، یا با شئ برخورد می کند و یا به مسیر خود ادامه می

  دهد. در صورت عدم وجود مانع (شئ) نور هرگز بازتابیده نمی شود و هیچ رنجی نشان داده نمی شود. در صورتی که نور از یک شئ بازتاب شود، به سنسور بازگشته و یک مثلث بین نقطه ی بازتاب، امیتر و سنسور ایجاد می‌کند. (شکل یک)
  زاویه‌ها در این مثلث بر مبنای فاصله از جسم تغییر می‌کند. بخش دریافت کننده‌ی این سنسور‌های جدید در واقع یک لنز دقت است، که نور بازتاب شده را بر مبنای زاویه‌ی مثلث مذکور به بخش‌های مختلف آرایش خطی محصور CCD منتقل می‌کند. آرایش CCD می‌تواند مشخص کند که نور بازتاب شده با چه زاویه‌ای

  بازگشته و بنابراین می‌تواند زاویه تا جسم را محاسبه کند.
  این روش جدید اندازه‌گیری فاصله تقریبا در مقابل دخالت نور محیطی ایزوله است و عدم تمایل شگفت انگیزی در مقابل رنگ جسم مورد شناسایی نشان می‌دهد. حال شناسایی یک دیوار کاملا سیاه در نور خورشید امکانپذیر است.

   انتخاب سنسور
  سنسور‌های GP2XX مشتقات مختلفی دارند. جدول زیر در مشخص کردن هر نوع سنسور با رنج های ماکسیمم و مینیمم کمک می کند و نیز این که آیا سنسور مورد نظر یک مقدار فاصله‌ی متغییر و یا یک سیگنال شناسایی بولین (True/False) را تحویل می دهد: (شکل دو)

  سنسور‌های زیر قطع شده، و برای منابع تاریخی در نظر گرفته شده اند: (شکل های سه)


  همانطور که می‌بینیم، هفت سنسور به چند ترتیب متفاوتند. سنسورهای GP2D12، GP2D120، GP2Y0A02 (‘0A02’)، GP2Y0A21 (‘0A21’) و GP2Y0A700 (‘0A700’) اطلاعات محدوده‌ی حقیقی را به شکل یک خروجی

  آنالوگ ارائه می‌دهند. مدل‌های GP2D15 و GP2DY0D02 (‘0D’) به طور متفاوتی مقدار دیجیتالی واحدی را بر مبنای حضور جسم ارائه می‌دهد. هیچ کدام از سنسورها به سیگنال یا تایمر خارجی نیاز ندارند. در عوض به طور ممتد با جریان ممتد مورد نیاز حدودا 25mA شلیک

  می‌کنند.
  مدل 0A700 یک مورد ویژه است که خیلی بزرگتر از دیگر سنسورهای شارپ است. افزایش سایز به جهت تطبیق با لنزهای بزرگتر و مداربندی برای ماکسیمم رنج 5.5 متر است. (شکل چهار)
  انتخاب سنسور مورد استفاده به موقعیت، ظرفیت کنترلر (اینکه آیا کانال A/D اضافی دارد یا خیر) و... بستگی دارد. مطالعه‌ی جدول فوق می‌‌تواند در انتخاب گزینه‌ی درست بسته به موقعیت کمک کند.

    


  ساعت دیواری جـردن

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 شهریور 1392 12:58 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • علی عابدی جمعه 21 تیر 1392 09:28 ب.ظ نظرات ()
  آشنایی با ربات های مین یاب خودکار:
  بر اساس گزارش های موجود ایران سومین کشور از لحاظ مین های دفن شده است؛بطوریکه بالغ بر 16 میلیون در سرزمین های غربی و جنوبی کشور کاشته شده است. که بعضاً به علت دور افتاده و صعب العبور بودن مناطق خنثی نشده باقی میماند و همه ساله افراد زیادی را قربانی می کند.
  کشف و خنثی سازی مین ها کاری بسیار خطرناک و پرهزینه می باشد. به همین دلیل نیاز به ربات های مین یاب بیش از پیش احساس می شود.به این امید که ربات های مین یاب این خطرات را رفع نموده و تلفات انسانی و هزینه مین یابی را به حد اقل برسانند.
  یک ربات مین یاب باید قادر باشد تمامی مین های موجود در یک ناحیه را کشف، خنثی یا نابود سازد. ممکن است تکنولوژی امروز ربات ها امکان داشتن چنین رباتی را در آینده ی نزدیک ندهد، اما با این حال در مسابقات مین یاب قصد بر این است که تا حد ممکن تلاش های علمی و عملی مربوطه را به این هدف نزدیم نماییم.
  هدف از این مسابقات طراحی و ساخت ربات هایی است که بتوانند به صورت خودکار و بدون دخالت انسان اقدام به جست و جو و کشف مین های موجود در منطقه بکنند. ربات های مین یاب باید قادر باشند در ناحیه مین گذاری شدهحرکت نموده و با سرعت و دقت مناسب مین های قرار گرفته شده در بخش های مختلف را پیدا کرده و از برخورد با دیواره ها و موانع احتمالی اجتناب کند. در آخر نقشه ای از محل مین های کشف شده را ارائه کرده یا حتی معبری مطمئن را از نقطه شروع تا نقطه پایان معرفی کند.
  مشخصات کلی زمین مسابقه:
  به طور کلی زمین مسابقه ابعادی در حدود 6*6 متر مربع دارد. جنس آن چوبی و سطح آن از چوب، سیمان یا گچ ساخته شده است. ناحیه مین گذاری شده دارای ابعاد 5*5 متر مربع است که به بلوک های فرضی 50*50 سانتی متر مربع تقسیم بندی شده است. مین ها وسط هر بلوک و به عمق 5 تا 15 سانتی متری زیر سطح قرار دارند. روی سطح ممکن است به صورت تصادفی موانعی وجود داشته باشد، که ربات از برخورد با آنها باید اجتناب کند.
  مشخصات کلی مین ها:
  معمولا مین ها را با میخ، سکه یا قوطی کنسرو شبیه سازی میکنند. این مین ها زیر زمین مسابقه مخفی هستند. مین دیگری وجود دارد که از نوع قوطی کنسرو است و روی سطح قرار گرفته و قابل رؤیت است.
  بنا به توضیحاتداده شده، مهم ترین چیزی که نیاز داریم، یک سنسور فلزیاب است. بعد از آن به سنسور های لازم برای تشخیص موانع صوتی یا نوری نیاز داشته و در آخر به قطب نما و انکودر برای دقت حرکت نیاز داریم. بعد از ساخت قسمت های سخت افزاری، باید یک الگوریتم برای جستجوی زمین ، پیاده سازی کنیم.
  در قسمت های آینده هدکدام از قسمت های ذکر شده را به طور کامل شرح خواهیم داد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • علی عابدی پنجشنبه 20 تیر 1392 04:56 ب.ظ نظرات ()

   

  این پروژه با استفاده از ماژول های RF ، متنی را که توسط کی پد وارد می کنید و روی LCD نمایش پیدا می کند را به یک گیرنده دیگر ارسال می کند .

  برد تقریبی این فرستنده گیرنده در سایت تکنو الکترو  حدود 2-3 کیلومتر ذکر شده است. ولی برد واقعی این پروژه نباید بیشتر از 200 متر باشد.

  این پروژه به زبان بیسیک و با کامپایلر بیسکام نوشته شده است . میکروی استفاده شده ATmega8 است . کی پد 4*4 و LCD 16*4 در ساخت آن نیاز دارید .

   جهت دانلود شماتیک به همراه سورس بسکام و فایل هگز فرستنده و گیرنده اینجا کلیک کنید. ( 740KB )

   منبع:

  www.techno-electro.com  ساعت GUCCI طرح LOVE

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 شهریور 1392 01:00 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 6 1 2 3 4 5 6
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic