تبلیغات
الکترونیک و کامپیوتر - مطالب آبان 1390

الکترونیک و کامپیوتر

اخبار، سرگرمی، نرم افزار

پنجشنبه 26 آبان 1390

لیگ ربات های امدادگر واقعی

نویسنده:   

هدف از برگزاری این مسابقه پیدا کردن مصدوم به وسیله رباتی است که توسط کاربر از بیرون زمین مسابقه کنترل می شود. زمین مسابقه پستی و بلندی های زیادی دارد و از پله  هایی با ارتفاع  20 سانتی متر و شیب های 40 و 45 درجه تشکیل شده است. ربات امدادگر باید در مجموع 12 مصدوم را پیدا کند و علائم حیاتی مصدومان را شناسایی کند. مانند صدا ، حرکت، حرارت.

نظرات() 

پنجشنبه 26 آبان 1390

لیگ ربات های فوتبالیست انسان نما

نویسنده:   

این مسابقات در دو بخش سایز کوچک و بزرگ برگزار می شوند. ربات های انسان نما باید بتوانند راه بروند ، شوت بزنند ، دریبل بزنند و در عین حال تعادل خود را حفظ کنند. ابعاد زمین مسابقه در هر دو حالت 4 در 6 متر است ولی طول دروازه تغییر می کند. رنگ زمین به رنگ سبز با اصطکاک بالا می باشد. توپ بازی بخش کوچک یک توپ تنیس نارنجی رنگ و توپ بخش اندازه بزرگ یک توپ هندبال ساحلی سایز 2 می باشد. در این مسابقه هر تیم حداکثر 3 بازیکن می تواند داشته باشد که یکی از آنها دروازه بان می باشد.

نظرات() 

پنجشنبه 26 آبان 1390

لیگ ربات های فوتبالیست سایز متوسط

نویسنده:   

تفاوت این لیگ با لیگ سایز کوچک این است که اندازه ربات ها بزرگ تر و اندازه زمین بزرگ تر است. طول زمین بین 8 تا 18 متر و عرض آن بین 6 تا 12 متر است که استاندارد آن 12 در 18 متر می باشد. توپ این مسابقه به رنگ نارنجی و اندازه استاندارد فیفا است. در این مسابقه هر تیم حداکثر 5 ربات دارد و اندازه ربات ها باید به گونه ای باشد که درون مکعبی به طول و عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 80 سانتی متر قرار بگیرند. وزن این ربات ها حداکثر 40 کیلو گرم و رنگ بدنه ربات باید حتما به رنگ مشکی باشد.

نظرات() 

پنجشنبه 26 آبان 1390

لیگ ربات های فوتبالیست سایز کوچک

نویسنده:   

در این لیگ زمین مسابقه به شکل مستطیل و به رنگ سبز می باشد. اصطکاک بالایی داشته و توپ این مسابقه ، توپ گلف است. این توپ به رنگ نارنجی به وزن 45 گرم و قطر 43 میلیمتر است. هر تیم حداکثر 5 ربات می تواند داشته باشد که یکی از ربات ها باید دروازه بان باشد و از سایر ربات ها قابل تشخیص باشد. تعویض ربات در حین مسابقه مجاز است و اندازه ربات ها باید به گونه ای باشد که درون استوانه ای با قطر 180mm و طول 150mm قرار بگیرد. ربات ها باید به صورت خودکار عمل کنند و می توانند با هم یا با کامپیوتر از طریق وایرلس  ارتباط داشته باشند.


نظرات() 

پنجشنبه 26 آبان 1390

مسابقات ربات های مین یاب

نویسنده:   

ربات مین یاب با هدف یافتن تعداد مین های موجود در یک ناحیه ساخته می شود و در بعضی مسابقات وظیفه انتقال مین یا خنثی کردن آن را به عهده دارد. از معیارهای ساخت این ربات ها این است که بیشترین مین را در کمترین زمان ممکن کشف کنند. معمولا مین ها در عمق 5 تا 6 سانتی متری زیر زمین قرار داده می شود و از قوطی کنسرو در آسانترین مرحله و از سکه در سخت ترین مرحله به عنوان مین استفاده می شود.

نظرات() 

پنجشنبه 26 آبان 1390

مسابقات ربات های آتش نشان

نویسنده:   

هدف از برگزاری این مسابقات این است که ربات  ها بتوانند در کمترین زمان ممکن آتش را خاموش کنند. در این مسابقات شمع روشن به عنوان منبع آتش در داخل یکی از خانه های زمین مسابقه قرار گرفته است که ربات باید آن را پیدا و خاموش کند. برای پیدا کردن آتش معمولا  از سنسور های حرارتی یا مادون قرمز استفاده می شود. گاهی اوقات منبع آتش از مواد نفتی تشکیل شده است که برای خاموش کردن آن باید از روش خفه کردن آتش یا کپسول های آتش نشانی کوچک استفاده کرد.

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :